Getir Entegrasyonu

Şu an buradasınız:

Restoran Key bilgileri

Yukarıya

1.1-Öncelikle getir yönetim panelinde bulunan (1.2)POS Entegrasyonu sekmesine girin. Daha sonra (1.3)POS Firması seçme bölümünden GoPOS’u seçin ve (1.4)Oluştur butonuna basın.

(1.5)POS Restoran Secret Key kısmında restoranınıza ait apikey bilgisi oluşacaktır.

2-Daha sonra Yönetim panelinde ‘Getir Yemek’ bölümüne girip Ayarlar sekmesine Restoran Key’inizi giriniz.

-Dilerseniz otomatik sipariş onayını açabilirsiniz bu sayede getir yemek gelen siparişler otomatik olarak paket servis ekranına düşer.

Ödeme Tiplerini Entegre Etme

Yukarıya

3-Gerekli bilgilerinizi girdikten sonra yukarıda bulunan Ödeme Tipleri butonuna tıklayarak ödeme tiplerinizi GoPOS sistemindekilerle entegre edin.

(Ayrıca Bkz.:Ödeme Tipi Ekleme)

Menü Entegresi

Yukarıya

4-Ödeme tiplerinizi entegre ettikten sonra yukarıdaki sekmede bulunan “Menü” butonuna basın.

Karşınıza getir sistemindeki ürünlerini gelecektir. Burada yapıcağımız işlem getir sistemindeki ürünleri GoPOS sistemindeki ürünlerle eşleştirmek olacaktır.
5-Bunun için eşleştireceğiniz ürünün üzerine tıklayın.

Sade Ürün Eşleme

Yukarıya
Açılan sayfadaki seçtiğimiz ürünün hiçbir porsiyon veya özellik eşleşmesi yok. O yüzden sadece (6)ürünü seçip (7)kaydetmemiz yeterli olacaktır. Ürün eşleştikten sonra (8)Kaydet butonuna basarak menü ekranına dönünüz.

Porsiyonlu Ürün Eşleme

Yukarıya
Getir sisteminde porsiyonlu olarak gelen ürünü GoPOS sisteminde eşleştirmek için öncelikle Ürüne Porsiyon Ekleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Eğer ürününüde zaten ekli porsiyon bulunuyorsa veya porsiyon ekleme işlemini tamamladıysanız porsiyon ilişkilerini yapmaya başlayabilirsiniz.
(9.1)Öncelikle Sade Ürün Eşleme işlemindeki gibi ürününüzü eşleştirin. Ürününüzü eşleştirdikten sonra porsiyon-özellik eşleştirme seçeneği aktif olacaktır. (9.2)Burada porsiyon seçeneği seçili haldeyken.(Eğer seçeneği etkinleştirirseniz ürünün özellikleri listelenlir.) (9.3)porsiyon ilişkileriniz yapın ve (9.4)kaydedin.
Porsiyonlu ürün eşleştirme işleminiz tamamlanmıştır.
Getir Sisteminden Menü olarak gelen ürünün menüsünü oluştururken Porsiyon seçeneğinde tüm ürünler listelenir. Böylelikle porsiyon seçeneğini kullanarak ürün menüsü oluşturabilirsiniz.

Özellikli Ürün Eşleme

Yukarıya
Getir sisteminde özellikli olarak gelen ürünü GoPOS sisteminde eşleştirmek için öncelikle Ürüne Özellik Ekleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Eğer ürününüde zaten ekli özellik bulunuyorsa veya ürüne özellik ekleme işlemini tamamladıysanız özellik ilişkilerini yapmaya başlayabilirsiniz.
(10.1)Öncelikle Sade Ürün Eşleme işlemindeki gibi ürününüzü eşleştirin. Ürününüzü eşleştirdikten sonra porsiyon-özellik eşleştirme seçeneği aktif olacaktır. (10.2)Burada özellik seçeneği aktif hale getirin. (10.3)özellik ilişkileriniz yapın ve (10.4)kaydedin.

Ürün ve Ürün Özellik-Porsiyon İlişkisi Silme

Yukarıya
Ürün ilişkisini silmek için öncelikle ürün porsiyon-özellik ilişkisini silmelisiniz.
(11.1)Ürün özellik-porsiyon ilişkisini silmek için eşleşme yerinin sağında bulunan “Sil” butonuna basınız.

(11.2)Bütün özellik-porsiyon ilişkilerini sildikten sonra ürünün ilişkisini “Sil” butonuna basarak silebilirsiniz.
silebilirsiniz

Faydalı bir konu mu?
Beğenmedim 0
Görüntülenme: 293
Sonraki: Yemek Sepeti Entegrasyonu
Başa dön